הסכמי ממון

הסכם ממון הנו אחד ההסכמים החשובים ביותר עליהם יחתמו בני הזוג שכן הוא עשוי לקבוע את עתידם הכלכלי של בני הזוג. הסכם ממון הנו הסכם שנערך בין בני זוג ומתייחס לאופן שבו יתחלק רכושם
במקרה של פירוד, גירושין או פטירה. חשוב להבהיר כי הסכם ממון לא בא במקום צוואה. הסכם הממון בא להסדיר את ענייני הרכוש של הצדים כאשר הם בחיים ואילו צוואה מסדירה את רכוש האדם לאחר לכתו. ניתן לערוך הסכם ממון הן לפני הנישואין והן במהלך הנישואין. במהלך הנישואין הסכם ממון חייב להיות מאושר בבית משפט לענייני משפחה בלבד.

עריכת הסכם ממון

עריכת הסכם ממון

הסכם ממון , באופן נכון, אמורה להקנות לשני הצדדים שקט נפשי כאשר כל אחד מהם יודע מה צפוי לו מבחינת כלכלית במקרה של פקיעת הנישואין או הקשר. חשוב עוד יותר גם לנהוג על פי ההסכם ולפי הכתוב בו. משרדנו נסיון רב בעריכת הסכמי ממון הן לפני הנישואין והן במהלך הנישואין. בהסכמי ממון ניתנת לבני הזוג האפשרות לקבוע את המשטר הרכושי אותו הם רוצים להנהיג על רכושם , החל משיתוף מלא ועד הפרדה רכושית מלאה או חלקית והכי חשוב לזכור שהסכם ממון לא מחליף צוואה, אותה יש לערוך בנפרד.

הסכם שלום בית ולחלופין גירושין

הסכם שלום בית ולחלופין גירושין

הסכם כזה , מיועד לבני זוג שהגיעו למשבר ביחסים, ורגע לפני החלטה להתגרש, מחליטים לתת הזדמנות אחרונה לחיים בזוגיות. מטרת ההסכם היא להביא לשיפור היחסים, לרוב בשילוב תהליך של טיפול זוגי, כאשר ההסכם מהווה שיקול ממתן בהתנהלות של בני הזו אחד מול השני, ולהפרתו יש השלכות. היתרון הגדול בהסכם הוא כי אם חו"ח הצדים יחלטו בסופו של דבר להיפרד , יש להם הסכם מסודר אשר יחסוך להם הליך משפטי.

הסכם לחיים משותפים

הסכם לחיים משותפים

בני זוג שלא מעוניינים להינשא או בני זוג מאותו המין אשר מעוניינים לחיות יחד ולהסדיר את ענייני הרכוש ביניהם, הפרדה רכושית, חלקית או מלאה.