תביעת ניכור הורי

לצערנו כאשר הליך גירושין מסתבך או אינו מתקיים בטוב ישנם מאבקים לא פשוטים בין בני הזוג המביאים לסכסוכים שגולשים גם אל הילדים. לא אחת קורה שהורים מסיתים אחד נגד השנייה באמצעות הילדים. לתופעה זו יש שם ואפשר גם לתבוע אותה בבית המשפט. תביעת ניכור הורי היא לעצרנו תביעה די נפוצה כאשר הורה מסית נקרא הורה מנכר, וההורה נגדו מסיתים נקרא הורה מנוכר. במאמר זה משקפת עורכת הדין דניאלה יובנוביץ טויטו לה ניסיון של מעל 20 שנים בתחום דיני המשפחה על מהו ניכור הורי, איך מתמודדים ולמה חשוב להיות מלווים בליווי מקצועי בתהליך רגיש זה.

תביעת ניכור הורי – מאיפה מתחילים?

כאשר מדובר על תביעת ניכור הורי ההוכחה על כך מוטלת על ההורים המרגישים שמסיתים כלפיהם. חשוב להביא ראיות שהינן אובייקטיביות. משמע, ממצאים שאפשר לשמוע ולראות שאין בהן מעורבות אישית מומצאת או מוגזמת ללא שום ביסוס. כאשר ניגשים למצב שבו מגישים תביעה זו בבית המשפט ללא הוכחות רלוונטיות לצערנו בית המשפט יכול שלא להכיל את התביעה והתיק ידחה. זה המקום להזכיר שליווי מקצועי בסיטואציה הזאת הוא חשוב היות והליווי המקצועי יביא לכך שהתוצאות של התביעה תהיינה מקסימליות לטובתכם, עורכי דין יוכלו לגשר על הרגשות ולהביא לכך שהראיות תהיינה רלוונטיות אל התביעה ובית המשפט לא יפסול אותה.

איך בית המשפט מסתכל על תביעות אלו?

לבית המשפט יש מודעות מאד גבוהה כיום לניכור ההורי והערכאות המשפטיות מבינות שמדובר בהתעללות מנטלית בילדים כאשר משתמשים בהם לצורך התנגחות אחד בשניה. על כן, טובת הילדים היא תמיד בראש סדר העדיפויות. בית המשפט יעדיף לבדוק היטב האם מדובר במניפולציה והסתה שהופעלה על הילדים ממה שלהשאיר סיטואציה שיש בה סימני שאלה לא פתורה. בגלל שבתי המשפט רואים בתופעה זו כיום כנרחבת יותר, קל להטיל כמה סנקציות על ההורים המנכרים וביניהן גם קנסות או צווים שונים.

אל תוותרו על ליווי מקצועי ברמה גבוהה

אם אתם אכן נמצאים במצב בו אתם צריכים לתבוע תביעת ניכור הורי או חווים תביעה כזאת חשוב שלא תישארו לבדכם. צוות מקצועי משפטי מיומן בעל ניסיון, וותק והכרה של עולם דיני המשפחה יסייע לכם מתחילת התהליך ועד סופו. לרווחתכם, ולרווחת הילדים שלכם. כי משפחה היא הכל.

תביעת ניכור הורי
פרטי התקשרות

הישארו בקשר

לתיאום פגישת ייעוץ השאירו פרטים בטופס הבא ואחזור בהקדם:

מידע נוסף בנושא

הגדלת מזונות
הגדלת מזונות

בזמן פרידה, גירושין ופירוק הזוגיות במידה וישנם ילדים במסגרת הפרידה וההסכמים, קובעים סכום מזונות שאחד ההורים משלמים מרגע הפרידה ועד

קרא עוד »
תביעת ניכור הורי
תביעת ניכור הורי

לצערנו כאשר הליך גירושין מסתבך או אינו מתקיים בטוב ישנם מאבקים לא פשוטים בין בני הזוג המביאים לסכסוכים שגולשים גם

קרא עוד »
תביעה למזונות
תביעה למזונות

אחד הנושאים הרגישים ביותר בתהליך גירושין ופרידה הוא נושא המזונות. ועל כן, כאשר מדובר על תביעה למזונות חשוב שתהיו מלווים

קרא עוד »
דמי מדור
דמי מדור

כאשר מדובר על הליכי גירושין ואם ישנם ילדים שהינם קטינים בתהליך ישנה חובה בסיסית לדאוג עבורם לתשלומים למחייה מבחינת מגורים.

קרא עוד »