תביעה למזונות

אחד הנושאים הרגישים ביותר בתהליך גירושין ופרידה הוא נושא המזונות. ועל כן, כאשר מדובר על תביעה למזונות חשוב שתהיו מלווים באנשי המקצוע הטובים ביותר בתחום על מנת שבאמת תוכלו להגיע להסכמים עבור רווחת הילדים שיכולים רק לשפר להם את המצב, ולא לגרוע מהם. הנה כמה הסברים בנושא מאת עורכת הדין דניאלה יובנוביץ טויטו לה ניסיון וותק של מעל 20 שנים בתחום דיני משפחה וירושה.

תביעה למזונות – מספר דברים שחשוב לתת עליהם את הדגש

כאשר מגיעים למצב שבו נמצאת תביעה בבית הדין לענייני משפחה נושא תביעה למזונות הוא אחד מהנושאים הרגישים ביותר. ההחלטה היא חשובה, וחשוב ליישם אותה. במסגרת החלטה זו דמי המזונות הם צמודים למדד המחירים לצרכן ואף מתעדכנים אחת לשלושה חודשים ללא חיובי רטרו, כמו כן, חשוב לדעת שירידה במדד המחירים לא מפחית האת דמי המזונות. כמו כן, חשוב לדעת שההחלטה מחייבת לפרוט את הסכום ולהקבע לכל תובע באופן נפרד. בכל תביעה כזאת מבתצעת חלוקה בגלל שסכומי המזונות הנצרכים עבור כל ילד נקבעים באופן שונה ואינדיבידואלי.

מדוע חייב להיות מלווים על ידי אנשי מקצוע?

החלטות בית המשפט עבור מזונות קובעת את חובת תשלום המזונות עד גיל 18, וגם לאחרי במקרים מסוימים. לרוב מדובר על שליש מהסכום שהיה נהוג עד גיל 18 כאשר הילדים כבר עברו את גיל 18. אם ישנה החלטה זמנית במסגרת תביעה למזונות ישנה אופציה גם להגשת ערעור במקרים רלוונטיים. יחד עם זאת, חשוב לדעת שהחלטה סופית מסיימת את התהליך ואפשר לערער עליה אך חשוב לקחת בחשבון את הסיטואציה ואת התהליך, ולדאוג לחובת הוכחה מהותית לצורך ערעור, או שינוי הסכומים. לליווי המקצועי יש חשיבות גבוהה בתהליך זה בעיקר בשל הרגישות, המענה המהיר, הייצוג בבתי המשפט ובערכאות המשפטיות והדאגה לכך שכל התהליך יעבור באופן חלק ורגוע כי גם כך מדובר על סיטואציה מאד מורכבת ורגישה.

חשוב שיהיה לכם על מי לסמוך

כך או כך, חשוב להגיש תביעה בו בזמן שישנו צורך למזונות ואם אתם מרגישים שהפסיקה אינה מתאימה או יש צורך בשינוי סכום המזונות אל תהססו. בתי המשפט פוסקים מזונות על בסיס תביעה כבר ממועד הגשתה ולפעמים גם מהמועד בו מגשרים על סכסוכים. זה בדיוק הזמן לפנות אל עורכי דין מקצועיים שילוו אתכם על מנת שתוכלו לקבל את מה שאתם זקוקים, ומה שהילדים זקוקים כי רווחתם היא החשובה ביותר.

תביעה למזונות
פרטי התקשרות

הישארו בקשר

לתיאום פגישת ייעוץ השאירו פרטים בטופס הבא ואחזור בהקדם:

מידע נוסף בנושא

הגדלת מזונות
הגדלת מזונות

בזמן פרידה, גירושין ופירוק הזוגיות במידה וישנם ילדים במסגרת הפרידה וההסכמים, קובעים סכום מזונות שאחד ההורים משלמים מרגע הפרידה ועד

קרא עוד »