דמי מדור

כאשר מדובר על הליכי גירושין ואם ישנם ילדים שהינם קטינים בתהליך ישנה חובה בסיסית לדאוג עבורם לתשלומים למחייה מבחינת מגורים. ברגע שההורים כבר אינם יחד, ההוצאות השייכות לילדים חייבות להיות על שני ההורים ועל כן אלו נקראים דמי מדור אך השאלה היא איך עושים את הליך זה כראוי? כאן חשוב להכניס לתמונה ליווי מקצועי. עורכת הדין דניאלה יובנוביץ טויטו לה נסיון בתחום דיני משפחה מעל 20 שנים מסבירה.

דמי מדור – מהם ואיך קובעים את גובה התשלומים?

תשלומים אלו הקרויים דמי מדור הם תשלומים שלפי החוק האבות צריכים להשתתף בהם עבור המגורים של הילדים. תשלומים אלו מביאים לכך שמגורי הילדים ישמרו על הרמה שהיו לפני הליך הפרידה והגירושין. התשלום לא מחייב רכישה של דירה חדשה, אלא יכול גם לשמש לדמי שכירות, חשמל, משכנתא, ארנונה, חשמל ועוד הוצאות לאחזקת בית שוטפת על מנת לשמור על רמת המגורים. שעור דמי התשלום נקבעים בהתאם ליכולות הכלכליות של כל אחד מבני הזוג. התשלום נקבע גם כמובן לפי מספר הילדים ומחולק באחוזים. למשל, 30 אחוזים מהתשלום עבור ילד אחד בלבד, 40 אחוז עבור שני הילדים, 50 אחוז עבור שלושה ילדים ומעלה וכו'. את החישוב מבצעים בתור חלק שהינו בלתי נפרד מתהליך דמי המזונות או בהתאם למצב המגורים של ההורים וחשוב להבין זאת.

האם יש חשיבות לליווי מקצועי משפטי בתהליך קביעת דמי מדור

ההחלטה הנקבעת לגבי כמה ישלמו אבות בתהליך של קביעת סכום דמי מדור הי אלא החלטה פשוטה. מדובר בהליך מורכב שמצריך מחקר מעמיק על מצבם של בני הזוג, על הדרישות ועל רמת המחייה הקיימת או זו שלפחות היתה קיימת טרום הגירושין והפרידה. חשוב להגיע להסכמים מסודרים שמקובלים על שני בני הזוג בלי להגרר אל תוך מלחמות מיותרות שעלולות לפגוע לפני הכל בילדים, וגם ברווחתם בני הזוג. זה בדיוק הזמן לשכור עורך דין מקצועי שיוכל לסייע לכם. צוות משפטי ומיומן המכיר היטב את דיני המשפחה ילווה אתכם מתחילת התהליך ועד לסופו, למניעת עגמת נפש מיותר וליחסים טובים יותר ביניכם, ושמירה על רציפות הקשרים של הילדים עמכם לאיכות חיים טובה יותר.

דמי מדור
פרטי התקשרות

הישארו בקשר

לתיאום פגישת ייעוץ השאירו פרטים בטופס הבא ואחזור בהקדם:

מידע נוסף בנושא

הגדלת מזונות
הגדלת מזונות

בזמן פרידה, גירושין ופירוק הזוגיות במידה וישנם ילדים במסגרת הפרידה וההסכמים, קובעים סכום מזונות שאחד ההורים משלמים מרגע הפרידה ועד

קרא עוד »
תביעת ניכור הורי
תביעת ניכור הורי

לצערנו כאשר הליך גירושין מסתבך או אינו מתקיים בטוב ישנם מאבקים לא פשוטים בין בני הזוג המביאים לסכסוכים שגולשים גם

קרא עוד »