אחריות הורית משותפת

משמורת משותפת היא למעשה אחריות הורית משותפת ולא כולם יודעים זאת, ולכן חשוב להסביר. הסיטואציה בה זוג מתגרש או מפרק את התא המשפחתי היא סיטואציה רגישה ולא פשוטה. האחריות ההורית היא למעשה ההסדר הנפוץ ביותר בבית הדין ובית המשפט לענייני משפחה וזהו הפתרון הטוב ביותר לטובת הילדים. כך הילדים נשארים עם ההורים ויכולים לשמור על מערכת יחסים תקינה עמם. משרד עורכי הדין בראשותה של עו"ד דניאלה יובנוביץ טויטו ילווה אתכם בתהליך זה וידאג לכך שתקבלו מענה לכל שאלה, ותמיכה לגבי כל צעד בתהליך בו אתם מבקשים אחריות הורית שהינה משותפת, כי רווחת הילדים היא לפני הכל.

אחריות הורית משותפת – חשיבות עליונה

בתי המשפט העוסקים בענייני משפחה בשנים האחרונות קובעים אחריות הורית משותפת מתוך כוונה ומחשבה לטובת הילדים לפני הכל. על פי חוק הכרות וחוק אפוטרופוס, ההורים הם האפוטרופוס הטבעי של הילדים ועליהם לדאוג לרווחתם. המשמעות היא שתחת הסדר זה, הילדים ימצאו את היכולת לשהות עם הילדים בצורה שוויונית כך שרווחת הילדים ומערכת היחסים עמם לא תפגע כלל וכלל, לא ברמה המנטלית ולא ברמה הכלכלית. הסדר זה מאפשר לילדים ליהנות מהזמן עם הוריהם, מונע מלחמות ומשפר את חוויית הפרידה מההורים ויד לכך חשיבות עליונה לפני הכל.

הליך גירושין משלוב עם אחריות הורית משותפת

לא מעט שופטים בתחום של דיני משפחה נמנעים מלהשתמש בביטוי 'הסדרי ראיה' או 'משמורת' ובמקום, מאפשרים יותר מקום ל'אחריות הורית משותפת' הסיבה לכך היא כי המונחים הללו מציינים הרבה יותר את רווחת הילדים ואף מדברים על הסדרים נוחים יותר. מעבר לכך, המונחים בהם פחות משתמשים בהם כיום נלקחו בעיקר מהדין הפלילי והגיעו אל תחום דיני המשפחה כאשר ישנה סיטואציה שבה צד אחד מההורים הוא יותר דומיננטי. ישנם סיטואציות שבהן שני ההורים מבקשים להיות יותר פעילים לטובת הילדים, ולשמירה על יחסים טובים ביניהם ללא שום מלחמות גם לרווחתם.

לראות את טובת הילדים לפני הכל

משרד עורכי דין מקצועי, בעל וותק וניסיון ידע לנתב את כל התהליך לרווחת הילדים לפני הכל. בין אם מדובר על רמה כלכלית, מנטלית ובכלל אחריות הורית. צוות מקצועי ומיומן שמכיר היטב את עולם דיני המשפחה והערכאות המשפטיות יוכל לדאוג לכם מתחילת התהליך ועד לסיומו וללוות אתכם בהכלה, רגישות ובאופן שיטיב עמכם, ועם הילדים. כי חשוב שתהיו בידיים הטובות ביותר.

אחריות הורית משותפת
פרטי התקשרות

הישארו בקשר

לתיאום פגישת ייעוץ השאירו פרטים בטופס הבא ואחזור בהקדם:

מידע נוסף בנושא

הגדלת מזונות
הגדלת מזונות

בזמן פרידה, גירושין ופירוק הזוגיות במידה וישנם ילדים במסגרת הפרידה וההסכמים, קובעים סכום מזונות שאחד ההורים משלמים מרגע הפרידה ועד

קרא עוד »
תביעת ניכור הורי
תביעת ניכור הורי

לצערנו כאשר הליך גירושין מסתבך או אינו מתקיים בטוב ישנם מאבקים לא פשוטים בין בני הזוג המביאים לסכסוכים שגולשים גם

קרא עוד »
הפרת הסדרי ראייה
הפרת הסדרי ראייה

לא מעט משפחות נמצאות בסיטואציה בה הסדרי הראייה מתקיימים בצורה מסודרת וללא שום בעיות. יחד עם זאת, ישנן גם משפחות

קרא עוד »